Αθλητικά

Πανιώνιος: Γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Άγιο Νικόλαο μετά από κακή εμφάνιση

Ο Πανιώνιος πραγματοποίησε μια πολύ κακή εμφάνιση στο παιχνίδι με τον Άγιο Νικόλαο στη Νέα Σμύρνη για την 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής. γνωρίζοντας την ήττα με 3-1.

Οι "κυανέρυθροι" πλήρωσαν το πολύ άσχημο ξεκίνημά τους στον αγώνα, αφού πριν το ημίωρο ήταν ήδη με 2-0 πίσω στο σκορ. Στο 14ο λεπτό ο Μηνάς πέτυχε το γκολ με ωραίο πλασέ έπειτα από αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ενώ στο 27' μετά από μια ακόμη κόντρα, το σουτ του Παπαδόπουλου κατέληξε στο δοκάρι, έπειτα στην πλάτη του γκολκίπερ του Ιστορικού, Σταματόπουλου, κι από κει στα δίχτυα. Το 0-3 έγινε στο 41' με τον Μηνά να κάνει δύο τα προσωπικά του τέρματα.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Κοροπούλη μπήκαν με διάθεση να πιέσουν για να μειώσουν γρήγορα το σκορ και είχαν αρκετές καλές στιγμές, όμως το γκολ δεν ήρθε παρά στο φινάλε του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γροντή, ύστερα από ανατροπή του Διονέλλη μέσα στην περιοχή.

Ο Πανιώνιος έμεινε στους 6 βαθμούς στον όμιλο, ενώ η ομάδα της Κρήτης έφτασε τους 9 και βρίσκεται στην κορυφή.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι (46' Διονέλλης), Καραβίδας (65' Παπαδόπουλος), Κοντοές, Μπρέγκου (75' Μίχος), Γροντής, Δρίτσας, Σταμάτης (65' Αργυρίου), Λιούμης, Μούντριχας (46' Νταλακούρας).

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Νίκος Σούργιας): Μπένκο, Δολαψάκης, Πλούσης, Πιθαρούλης, Τσανάι, Πάγια, Μαυρής, Μηνάς, Παπαδόπουλος, Μαρκάκης, Φουκαράκης.