Αθλητικά

Τέσσερα στα τέσσερα για την ανδρική ομάδα βόλεϊ του Μίλωνα

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Μίλωνα συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, καθώς επικράτησε με 3-0 σετ της Ολυμπιάδας μέσα στην Πάτρα, έκανε το 4 στα 4 και παρέμεινε αήττητη τη φετινή χρονιά.

O Μίλωνας είχε τον έλεγχο και στα τρία σετ και δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα. Κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-18, το δεύτερο με 25-20 και το τρίτο 25-19 και κατάφερε με συνολικό σκορ 3-0 να πάρει τη νίκη κόντρα στην Ολυμπιάδα.

Για τον ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ξεκίνησαν τον αγώνα οι Καρακίτσος (πασαδόρος), Μαντέκας & Αλεξίου (ακραίοι), Μπέλος (διαγώνιος), Τουρνάκης & Μαυραγάνης (κεντρικοί), Πολυχρονιάδης (libero υποδοχής), Ρούσσος (libero άμυνας). Έπαιξαν και οι Κανελλόπουλος, Ράμος, Τσαρκάτογλου, Χάκας. Στην αποστολή και ο Χανδρινός.